Сайт вчителя математики
Сасівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів
Свалявської районної ради Закарпатської області 
      Павлик   Тамари  Іванівни

Вівторок
03.12.2024
19:40
Вітаю Вас Гість
RSS

 
  
""Головна"> Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [11]
Фізика [1]
Інтерактивні технології на уроках фізики
Методична скринька [16]
Педагогіка та психологія [2]
Хмарні технології [1]
Доповідь на педраді [0]
Інтерактивні технології [2]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 52

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Афоризми

Швидкість інтернет
Block content

Міні-чат

Головна » Статті » Хмарні технології

ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА УРОКАХ ФІЗИКИ

ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА УРОКАХ ФІЗИКИ

Анотація. Застосування хмарних технологій  на всих етапах уроку при вивченні фізики, сприяє активізації  пізнавальної діяльності учнів В своїй статті пропоную приклади використання різних інтернет-сервісів у навчальному процесі, що забезпечують підвищення якості навчання.
Ключові слова: хмарні технології, Google-сервіси, хмари слів.

Загальною перевагою для всіх користувачів хмарних технологій є те, що отримати доступ до «хмари» можна не лише з комп’ютера чи ноутбука, але також з  смартфона, планшета, тому що головною вимогою для доступу є наявність Інтернету, а для роботи програмного забезпечення «хмари» використовуються потужності віддаленого серверу, споживачі використовують програми без їх установки. Слід зазначити, що доступ до хмари можуть мати одночасно тисячі людей, що мають права доступу.

Вчителі можуть використовувати хмарні технології для дистанційного навчання, на уроках та позакласній діяльності, а також в методичній роботі.

 Використання хмарних технологій допомагає не тільки виховувати зацікавленість  до фізики  як науки в учнів, а й допитливість, уважність, спостережливість. Ось кілька сервісів які можна використати в своїй роботі. Сервіс  Google Classroom поєднує в собі багато продуктів Google, таких як Gmail, Диск  і Документи, що дозволяє спільне використання та створення начальних матеріалів.  Створення та розповсюдження матеріалів здійснюється через Google Drive, а Gmail використовується для забезпечення зв’язку з класом.    Для використання цього сервісу потрібно зареєструватися учням та вчителю в Gmail Учні запрошуються до класу через gmail або через приватний код, який вводиться для доступу до класної кімнати. В кожному  класі в Google Classroom створюється своя папка в окремо взятому продукті Google, де потім учні зможуть розміщувати свої роботи, а вчитель у свою чергу – їх перевіряти. Через gmail учитель має змогу робити оголошення і створювати опитування дистанційно у кожному зі своїх класів. Також часто використовую в своїй роботі засіб google sites. Зручно використовувати цей сервіс для створення розробок уроку. Також  учні старших класів використовують засіб google sites для презентації навчальних проектів. Приклад одного з проектів Тема: «Магнітні бурі в атмосфері планет-гігантів Сатурна й Урана» .

Цікавою знахідкою для мене став сервіс  Thinglink. Вибравши зображення, його завантажують на сайт. До зображення можна додати позначки з якими гіперпосиланням  зв`язують будь який об*єкт. Такі посилання можуть відкривати сайти з додатковими матеріалами, подивитися відеофайлами чи  аудіофайлами.

Сервіс Kahoot Сервіс  для створення вікторин з вибором правильної відповіді на мобільних пристроях  Kahoot .Цей сайт дає можливість  після звичайної реєстрації на сайті  створювати вікторини (тести) з можливістю додавання фото та відео.  Після створення,   система  генерує  номер віртуальної кімнати. Демонструємо завдання через проектор на екран у класі, учні заходять з мобільних пристроїв на сайт. На екрані мобільних пристроїв починає відображатися завдання і йде зворотний відлік часу. На загальному екрані після відповіді на питання виводиться інформація  – правильно відповіли – хто швидше відповів, той переможець; учні відповідають – їм присвоюються бали за правильне виконання завдання.

При проведенні вікторини можна провести змагання між учасниками: хто швидше відповість на питання. За кожну правильну відповідь нараховуються бали.  Є можливість організації групової роботи в сервісі. Вікторина, створена за допомогою сервісу, розрахована на участь у ній до 30 осіб.

Для візуалізації ключових термінів можна використовувати хмари слів.

Хмара слів  – це візуальне відтворення списку слів, категорій, міток чи ярликів на єдиному спільному зображенні. За допомогою хмар слів можна візуалізувати термінологію з певної теми у більш наочний спосіб. Це сприяє швидкому запам’ятовуванню інформації. Пропоную використовувати  хмали слів для визначення теми уроку, повторенні означень фізичних величин тощо. Хмару слів можна легко згенерувати власноруч з використанням спеціальних программ, таких як Word Art (Tagul),Wordcloud.pro, Word It Out.

Пропоную познайомитися з практичним застосуванням цих сервісів: Урок з фізики в 8 класі «Робота і потужність електричного струму» .

Використання хмарних технологій для активного залучення учнів в навчальний процес є одним з самих актуальних  напрямів розвитку освіти. Постійно зростаюча потужність і універсальність інтернет мережі, впровадження у навчальний процес нових програмних засобів відкривають нові можливості викладання і навчання, дозволяють розширювати набір вживаних методів навчання, а учням – можливісь дистанційного навчатись. Нові  технології допоможуть підвищити рівень навчання і поліпшити успішність кожного учня.

Категорія: Хмарні технології | Додав: тома (19.12.2019)
Переглядів: 218 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук